1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Previous
Next

O mnie Mirosław Bar

ImageUrodziłem się w 1960 roku w Przemyślu. Od 28 lat jestem w związku małżeńskim z Ewą. Mamy dwoje dzieci – syna Arkadiusza lat 25 i córkę Annę lat 17

Więcej »

Historia choroby Od pierwszych objawów do dzisiaj

ImageByła jesień 1975 roku. Siedziałem w czwartej ławce na lekcji fizyki, gdy nagle przed oczyma zaczęły mi się pojawiać niewielkie przeźroczyste okręgi.

Więcej »

Jak można pomóc 1% z PIT, darowizna, zbiórka publiczna

ImagePrzekaż swój 1 procent
To nic nie kosztuje!
Możesz dać mnie, zamiast fiskusowi.

Więcej »

ZATOROWOŚĆ PŁUCNA I UDAR

Byłem ledwo kilka dni w domu, kiedy stało się to. Przy porannym myciu nagle zacząłem tracić świadomość. Oczy wywróciły mi się do góry nogami, zacząłem niewyraźnie mówić aż w końcu niemal całkowicie straciłem kontakt z otoczeniem. Na szczęście byli przy mnie moi rodzice, którzy od razu zadzwonili na pogotowie i nie pozwolili mi zasnąć, ciągle mnie cucili. Gdy przyjechał lekarz stwierdził brak ciśnienia (pod EKG) i po podaniu leków błyskawicznie jechaliśmy do szpitala na sygnale. Zaczęła się walka o życie. Okazało się, że doszło u mnie do zakrzepicy. Skrzepliny zajęły całe płuca. Bardzo duży skrzep zlokalizowany został też na lewym przedsionku serca. To właśnie przez skrzepy tlen nie dochodził do mózgu i dlatego w domu traciłem świadomość. Doszło też do udaru niedotlennego. Upadł mi kącik ust, pogorszyło się oddychanie, możliwość przełykania pokarmów i mowa. Z wielkim trudem byłem w stanie wypowiedzieć tylko pojedyncze słowa. Od czterech tygodni leżę na oddziale Intensywnej Opieki Kardiologicznej podłączony do tlenu i aparatury monitorującej prace serca oraz oddychania. Przyjmuję dziennie kilkanaście kroplówek i sporo zastrzyków. Zakrzepica pogorszyła i tak już fatalną kondycję ciała związaną z paraliżem, który wciąż nie ustępuję. Nie ruszam absolutnie niczym. Dodatkowo trudność z oddychaniem, mówieniem i jedzeniem pogarsza stan. Dlatego też po trzech tygodniach leżenia została podjęta decyzja o wykonaniu zabiegu polegającego na wprowadzeniu rury do żołądka i karmieniu mnie poprzez sondę. Wciąż pozostaję w szpitalu.

Ulotka str.1

Pierwsza strona ulotki

Ulotka str.2

Druga strona ulotki

Patronat PZM

Patronat nad wyprawą Polskiego Związku Motorowego
Go to Top