1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Previous
Next

O mnie Mirosław Bar

ImageUrodziłem się w 1960 roku w Przemyślu. Od 28 lat jestem w związku małżeńskim z Ewą. Mamy dwoje dzieci – syna Arkadiusza lat 25 i córkę Annę lat 17

Więcej »

Historia choroby Od pierwszych objawów do dzisiaj

ImageByła jesień 1975 roku. Siedziałem w czwartej ławce na lekcji fizyki, gdy nagle przed oczyma zaczęły mi się pojawiać niewielkie przeźroczyste okręgi.

Więcej »

Jak można pomóc 1% z PIT, darowizna, zbiórka publiczna

ImagePrzekaż swój 1 procent
To nic nie kosztuje!
Możesz dać mnie, zamiast fiskusowi.

Więcej »

Ból neuropatyczny

Chciałbym   wam jak zwykle, przekazać dobre wieści. Niestety dzisiaj ich nie mam. Od kilku tygodni bowiem, zmagam się narastającym bólem neuropatycznym. To bardzo nieprzyjemny ból. W moim przypadku Jest on umiejscowiony na całej klatce piersiowej,  barkach, brzuchu  i lewej nodze.  Obecnie narasta  i sięga na lędźwie i obie ręce az do nadgarstków. Występuje on stale ale ma różne nasilenie i różne zabarwienie. Są okresy, że bardzo i takie, że boli mniej. Na klatce piersiowej i brzuchu ból jest szczególnie dokuczliwy. Intensywność jego wzrasta przy każdym  poruszeniu ciała, a szczególnie przy dotknięciu. Ból  ten bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie. Skóra jest bardzo wrażliwa nawet na delikatne muśniecie. Każdy impuls wzmaga  spastyke,  co powoduje nagłe, krótkotrwałe napięcie mięśni tez bolesne. Poza bólem występuje jeszcze bardzo nieprzyjemne uczucie termiczne, które nazywam ciepłym  zimnem lub zimnym ciepłem. To bardzo nieprzyjemne uczucie, które również stale mi towarzyszy. Ma się wrażenie , że wierzchnia warstwa skóry jest gorąca, a głębsze warstwy są chłodne lub wręcz zimne. Czasami to odczucie jest odwrotnie i ma się złudzenie że skóra jest zimna a mięśnie gorące. Wszystkie te objawy czuciowe również komplikują codzienne funkcjonowanie.  Stale przeszkadzają, stale dokuczają. Nie da się o nich zapomnieć, nie myśleć, odrzucić w niepamięć. Towarzysza mi każdego dnia, każdej godziny, każdej minuty, sekundy.           Pamiętajcie o 1%. Jeżeli nie macie innej osoby, możecie przeszkadzać go mnie.

 

Ulotka str.1

Pierwsza strona ulotki

Ulotka str.2

Druga strona ulotki

Patronat PZM

Patronat nad wyprawą Polskiego Związku Motorowego
Go to Top