1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Previous
Next

O mnie Mirosław Bar

ImageUrodziłem się w 1960 roku w Przemyślu. Od 28 lat jestem w związku małżeńskim z Ewą. Mamy dwoje dzieci – syna Arkadiusza lat 25 i córkę Annę lat 17

Więcej »

Historia choroby Od pierwszych objawów do dzisiaj

ImageByła jesień 1975 roku. Siedziałem w czwartej ławce na lekcji fizyki, gdy nagle przed oczyma zaczęły mi się pojawiać niewielkie przeźroczyste okręgi.

Więcej »

Jak można pomóc 1% z PIT, darowizna, zbiórka publiczna

ImagePrzekaż swój 1 procent
To nic nie kosztuje!
Możesz dać mnie, zamiast fiskusowi.

Więcej »

03Maj

BIOREZONANS

Dzięki życzliwości pani Barbary Sykały, która w Przemyślu prowadzi gabinet medycyny komplementarnej, zostałem poddany badaniu biorezonansem magnetycznym. Badanie wraz z omówieniem wyników, trwało półtorej godziny i było bardzo cennym źródłem informacji dotyczących funkcjonowania poszczególnych narządów i organów mojego organizmu. Poza problemem z rdzeniem kręgowym, którego  uszkodzenie struktur w odcinku szyjnym skutkuje spastycznym paraliżem czterokończynowym, nie jest źle. Biorąc pod uwagę moje dodatkowe komplikacje które wystąpiły bezpośrednio po ostatnim paraliżu, związane z zatorowością płucną,  czasową utratą mowy, zaburzeniami w oddychaniu, w przełykaniu pokarmów , a także udarem niedokrwiennym,  to mogę stwierdzić że jest całkiem dobrze. Jednak są obszary które wymagają dalszej korekty parametrów medycznych. Badanie to potwierdziło  wcześniej ustalone Już przeze mnie mankamenty, jak piasek w drogach moczowych, ale również pokazało co można jeszcze poprawić. Będę nadal dołożyć do osiągnięcia stanu pełnej samoregulacji mojego organizmu wykorzystując do tego spektrum  możliwości jakie dają naturalne metody leczenia i wspomagania organizmu. Teraz do tego Spektrum stosowanych przeze mnie myków, dojdą jeszcze fale niskich częstotliwości biorezonansu.

27Kwi

ODPOWIEDZ MINISTRA

Moje wątpliwości dotyczące procedur stosowanych przez NFZ w zakresie cewnikowania, zostały rozwiane przez Ministra Zdrowia, który w odpowiedzi na pismo  monitującego w tej kwestii posła na sejm RP pana A. Matusiewicza stwierdza, że pielęgniarki posiadają zarówno umiejętności jak i kompetencje do cewnikowania pacjentów. Minister w wykładni prawnej informuje, że w toku nauki zawodu  pielęgniarki  uczą się wykonywać tę czynność, jak również informuje, że polskie prawo zobowiązuje je do wykonywania cewnikowania. Potwierdziło się tym samym moje przekonanie, że stosowane w praktyce medycznej procedury nie są właściwe i są niezgodne z obowiązującym stanem prawnym.  Tym samym mogę stwierdzić, że Narodowy Fundusz Zdrowia,  nakładając obowiązek cewnikowanie tylko na lekarzy, nie przestrzega przepisów, co potwierdza się w praktyce i w udzielonej mi  przez NFZ pisemnej odpowiedzi na moje wątpliwości. Moje pytanie, a zarazem obawa brzmi -  co NFZ na to.  Ponowię moje pytanie do funduszu, kierując do niego kolejne pismo przesyłając w załączeniu stanowisko Ministra Zdrowia. Zobaczymy co z tym zrobi fundusz, jak zareaguje.

Ulotka str.1

Pierwsza strona ulotki

Ulotka str.2

Druga strona ulotki

Patronat PZM

Patronat nad wyprawą Polskiego Związku Motorowego
Go to Top