1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Previous
Next

O mnie Mirosław Bar

ImageUrodziłem się w 1960 roku w Przemyślu. Od 28 lat jestem w związku małżeńskim z Ewą. Mamy dwoje dzieci – syna Arkadiusza lat 25 i córkę Annę lat 17

Więcej »

Historia choroby Od pierwszych objawów do dzisiaj

ImageByła jesień 1975 roku. Siedziałem w czwartej ławce na lekcji fizyki, gdy nagle przed oczyma zaczęły mi się pojawiać niewielkie przeźroczyste okręgi.

Więcej »

Jak można pomóc 1% z PIT, darowizna, zbiórka publiczna

ImagePrzekaż swój 1 procent
To nic nie kosztuje!
Możesz dać mnie, zamiast fiskusowi.

Więcej »

03Mar

TELEFON Z NFZ

Pamiętacie, pisałem jakiś czas temu o  problemie awaryjnej wymiany cewnika, w przypadku jego nieprzewidzianej niedrożności. Gdy lekarz rodzinny przyjmuje w przychodni pacjentów, to oczywiście nie może opuścić przychodni. Ratownicy medyczni choć potrafią to robić nie mogą, bo nie pozwala im na to procedura. W przypadku zalegania moczu, a ja nie czuję fizycznie kiedy to następuje,  momentalnie rośnie ciśnienie tętnicze. Zaczynam je odczuwać przy ok. 210/100, a ono dalej rośnie. Jest to zjawisko wegetatywne  i żadne leki  go nie zbiją.  Jedynym sposobem jest opróżnienie pęcherza poprzez wymianę cewnika. W związku z tym, że ten problem czasami mnie dotyka i nie znalazłem sposobu na jego rozwiązanie, skierowałem do ministra zdrowia moją wątpliwość co do zasadności stosowanych procedur. Odpowiedzi pisemnej jak do tej pory nie otrzymałem, ale otrzymałem telefoniczne instrukcje od urzędnika Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie, który mówi tak. Skoro lekarz nie może, bo nie może opuścić przychodni, to ja dysponując wózkiem elektrycznym mogę sam do przychodzi dojechać.  Ale szanowna pani, ja sam to nawet ręki na klamce nie położę, a co dopiero  z poradzeniem sobie z otwarciem drzwi, mówię. To ktoś pana zawiezie. Ale kto, jak nikogo do godz. 18 w domu nie ma. I parę jeszcze podobnych pomysłów mi pani podrzuciła, na które uprzejmie jej odpowiedziałem informując o moim stanie fizycznym i sprawności ruchowej. W końcu pytam się, dlaczego tej czynności nie mogą wykonywać ratownicy medyczni i pielęgniarki środowiskowe, skoro  w czasie edukacji medycznej uczę się tego i potrafią to robić. Przecież to jest czynność bardzo prosta i gdybym miał tylko sprawne ręce to bez najmniejszych problemów  sam bym ją mógł wykonywać, tak jak wiele osób to robi. Na to proste pytanie odpowiedzi nie dostałem. Pani powiedziała, że skonsultuje to jeszcze ze swoim naczelnikiem i oddzwoni. Czekam w takim razie na dalsze instrukcje. W sumie błaha sprawa, ale biorąc pod uwagę, że zwłoka przy udrożnieniu pęcherza powoduje wzrost ciśnienie u mnie do 240 x 120, a prawdopodobnie jeszcze wyższego, bo ciśnieniomierz pokazuje error i biorąc pod uwagę, że z tego powodu dostałem już raz  udaru krwotocznego, nie jest to jednak takie błahe.  Jak widać ważniejsze są urzędnicze procedury niż zdrowie człowieka.

13Lut

MARZENIE

MARZENIE

   Żeby zdobywać najwyższych gór szczyty

Żeby mieć bogactwo, urodę zaszczyty

   Żeby mieć rodzinę, piękny dom - wielu prosi

Ale wielu też -  żeby się samemu móc ,,podrapać po nosie,,

 

Autorem tego limeryku jest moja mama

Ulotka str.1

Pierwsza strona ulotki

Ulotka str.2

Druga strona ulotki

Patronat PZM

Patronat nad wyprawą Polskiego Związku Motorowego
Go to Top