1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Previous
Next

O mnie Mirosław Bar

ImageUrodziłem się w 1960 roku w Przemyślu. Od 28 lat jestem w związku małżeńskim z Ewą. Mamy dwoje dzieci – syna Arkadiusza lat 25 i córkę Annę lat 17

Więcej »

Historia choroby Od pierwszych objawów do dzisiaj

ImageByła jesień 1975 roku. Siedziałem w czwartej ławce na lekcji fizyki, gdy nagle przed oczyma zaczęły mi się pojawiać niewielkie przeźroczyste okręgi.

Więcej »

Jak można pomóc 1% z PIT, darowizna, zbiórka publiczna

ImagePrzekaż swój 1 procent
To nic nie kosztuje!
Możesz dać mnie, zamiast fiskusowi.

Więcej »

16Sty

ZATKANY CEWNIK

Przydarzyła mi się kolejna nie miła przygoda z cewnikiem. Siedząc przed laptopem poczułem że wzrosło mi ciśnienie krwi co u mnie objawia się klującym bóle tyłu głowy. Zadzwoniłem do rodziców i poprosiłem tata o przyjścia. Po sprawdzeniu okazało się że rzadko się cewnik i mocz nie schodzi. Wezwaliśmy pogotowie. Po godzinie oczekiwania zadzwoniłem z przypomnieniem o sobie. Ale niestety nie było wolnej karetki. W związku z tym podjęliśmy we własnym zakresie próbę przepłukania cewnika. Na szczęście udało się. Specjalną strzykawką przepłukaliśmy cewnik. Mocz zaczął schodzić a pogotowie przyjechało po półtorej godziny. Zatkanie cewnika jest o tyle niebezpieczne że zaczyna szybko rosnąć ciśnienie tętnicze. W takich sytuacjach u mnie rośnie do 240 na 110. Tym razem musiało być wyższe bo wiem żadna z prób pomiaru nie została zarejestrowana na ciśnieniomierzu elektronicznym. Wynik był poza pomiarem. Stare porzekadło mówi: jak umiesz liczyć, to licz na siebie. Ale nie zawsze samemu sobie można pomóc. Ja muszę liczyć na pomoc innych. Chciałbym aby ona była nie tylko fachowa ale i szybka a szczególnie w takich sytuacjach, i gdy liczą się minuty.

04Sty

BŁĄD PRZY CEWNIKOWANIU

Podczas wymiany cewnika nastąpiło uszkodzenie cewki moczowej, co spowodowało obfity krwotok. W związku z tym że nie można było go skutecznie powstrzymać, dokonująca tej wymiany lekarka, zadzwoniła po pogotowie ratunkowe. Gdy przyjechali ratownicy zapakowali mnie na nosze i zawieźli do szpitala. Tam zaopatrzono mnie, podano leki przeciwkrwotoczne i założono nowy celownik. Sytuacja została opanowana. Ale nieplanowany i niepotrzebny ból i kłopot. Po prostu zbyt płytko lekarka Włożyła cewnik i wypełniła balonik zabezpieczający przed niekontrolowanym wysunięciem się cewnika. Ten podczas napełniania zrobił nieprzyjemną dla mnie robotę. Straciłem dużo krwi, tak że zaczęło mi się robić już jakoś tak dziwnie słabo. Na szczęście trzeba przygoda zakończyła się pozytywnie.

Ulotka str.1

Pierwsza strona ulotki

Ulotka str.2

Druga strona ulotki

Patronat PZM

Patronat nad wyprawą Polskiego Związku Motorowego
Go to Top