1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Previous
Next

O mnie Mirosław Bar

ImageUrodziłem się w 1960 roku w Przemyślu. Od 28 lat jestem w związku małżeńskim z Ewą. Mamy dwoje dzieci – syna Arkadiusza lat 25 i córkę Annę lat 17

Więcej »

Historia choroby Od pierwszych objawów do dzisiaj

ImageByła jesień 1975 roku. Siedziałem w czwartej ławce na lekcji fizyki, gdy nagle przed oczyma zaczęły mi się pojawiać niewielkie przeźroczyste okręgi.

Więcej »

Jak można pomóc 1% z PIT, darowizna, zbiórka publiczna

ImagePrzekaż swój 1 procent
To nic nie kosztuje!
Możesz dać mnie, zamiast fiskusowi.

Więcej »

06Kwi

Wniosek już złożony

Złożyłem wniosek do PEFRON u na dofinansowanie fotela schodowego. Maksymalna kwota  wsparcia zakupu to 10 tyś zł. Brakuje jeszcze 20 tyś. Ale dam radę. Znalazłem też firmę która zamontuje mi ten fotel o 5 tyś taniej niż Stanach. Rozpatrzenie wniosków nastąpi w maju.  Czas realizacji zamówienia od podpisania umowy to 6 tygodni. Mogę liczyć, że na przełomie czerwca i lipca będę zjeżdżał i wyjeżdżał.

 

05Mar

Absurdalnie wysoka cena

 

W strategii mojego funkcjonowania w stanie ograniczonej motoryki  ciała, był zakup windowego krzesła schodowego popularnie zwanego schodołazem.  Umożliwiłby mi on zjeżdżanie a nie schodzenie po schodach w moim domu. Schodzenie sprawia mi ogromny problem, dlatego rzadko schodzę do salonu i kuchni.  Sprawia to, że całymi dniami siedzę w pokoju rehabilitacyjnym.  Dokonałem inspekcji w internecie, przejrzałem oferty i skalkulowałem koszt zakupu na ok 12 tyś zł .  Wybrałem firmę, zadzwoniłem i zamówiłem pomiar i wycenę. Już mam kalkulację – 36 tyś zł. Za co – za prowadnicę, fotelik, silnik ba baterie litowe. Czy to normalne by zwykłe urządzenie było droższe od małego nowego prosto z salonu samochodu. Taż to jakaś absurdalna cena. Tak się zarabia na kalekach,  bo wiedzą, że jak potrzeba to mus. A przy dobrych układach to budżet dofinansuje. Czy to są ceny realne, adekwatne do realnej wartości produktu.  No cóż o zakupie trzeba zapomnieć i dalej siedzieć na górze.

Ulotka str.1

Pierwsza strona ulotki

Ulotka str.2

Druga strona ulotki

Patronat PZM

Patronat nad wyprawą Polskiego Związku Motorowego
Go to Top